mgr Maria Mach D. O.
Dyplomowany Osteopata | Fizjoterapeuta
Ukończyłam magisterskie studia na kierunku fizjoterapia w Gdańsku. Jestem absolwentką FICO – Flanders International College of Osteopathy Polska – Dyplomowanym Osteopatą (D.O.) 2017r. W zawodzie fizjoterapeuty pracuję od 2008 roku, a od 2014 roku prowadzę prywatną praktykę fizjoterapeutyczną. Dużo energii wkładam w doskonalenie swojego warsztatu pracy. Bardzo chętnie korzystam ze szkoleń i kursów podyplomowych. Praca z drugim człowiekiem daje mi dużo satysfakcji i zadowolenia.
Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki wspaniałych maluchów. Uwielbiam ciszę i naturę. W wolnym czasie medytuje, podróżuję, poznaję ludzi, wędruję po górach, biwakuję z rodziną. Zimą morsuję☺
Czym się zajmuję:
O jakich problemach mowa? Spektrum jest bardzo szerokie, a kluczem do postawienia trafnej diagnozy i dobrania odpowiedniej ścieżki terapii, jest szczera, pozbawiona wstydu rozmowa pacjentki z terapeutą.
- Bóle kręgosłupa - ostre i przewlekłe
- Bóle miednicy (obszar bioder, spojenie łonowe, kość krzyżowa, kość ogonowa)
- Nietrzymanie moczu
- Bolesne miesiączkowanie
- Rozejście mięśnia prostego brzucha
- Stan po zabiegach ginekologicznych i na jamie brzusznej
- Endometrioza
- Bolesne współżycie
- Pochwica
- Vulvodynia
- Bolesne współżycie
- Obniżona płodność
- Dolegliwości kości guzicznej i jej okolicy
- Blizny pooperacyjne i dolegliwości z tym związane
- Ciążą:
- przygotowanie do porodu siłami natury (prowadzenie ciąży)
- dolegliwości bólowe w czasie ciąży (bóle L-S, miednicy, rwa kulszowa i udowa, drętwienie rąk, problemy z oddychaniem, obrzęki kończyn dolnych, zawroty głowy i inne)
- opieka poporodowa
- powikłania poporodowe
- zachęcenie dziecka do obrotu w łonie mamy (przygotowanie do porodu siłami natury)
- Dysfunkcje w obrębie układu pokarmowego
Nowością w Centrum Osteopatii Osteo-Mach jest możliwość precyzyjnej diagnostyki z użyciem ultrasonografu. Za diagnozę i terapię odpowiadają wykwalifikowane fizjoterapeutki uroginekologiczne: Maria Mach i Monika Rumak-Wywrocka. Terapia prowadzona jest w atmosferze zrozumienia, szacunku i empatii.
Terapia mięśni dna miednicy
Głównym celem terapii mięśni dna miednicy jest przywrócenie równowagi, elastyczności i prawidłowego funkcjonowania tego obszaru ciała. Osteopatyczne techniki manualne pozwalają na wyeliminowanie blokad, rozluźnienie napiętych mięśni i poprawę krążenia krwi oraz limfy (zarówno prawidłowego i swobodnego dopływu krwi do tkanek jak i jego nieskrępowanego odpływu). W zależności od indywidualnych potrzeb pacjentki, terapeuta może skorzystać z różnych technik, takich jak mobilizacje, manipulacje czy techniki relaksacyjne. Celem jest wprowadzenie równowagi w obrębie tkanek miękkich obszaru miednicznego kobiety.
Osteopatia ginekologiczna dla wszystkich kobiet
Warto podkreślić, że osteopatia ginekologiczna nie jest dedykowana wyłącznie kobietom w ciąży czy w okresie połogu. Terapia przynosi ulgę i pomoc w różnych dolegliwościach, z którymi mogą zmagać się wszystkie kobiety – niezależnie od wieku. Dotyczy zarówno kobiet ciężarnych, tych, które urodziły, jak i kobiet, które nigdy nie były w ciąży.
Spośród najczęściej stosowanych możemy wymienić: terapię manualną, techniki masażu limfatycznego czy techniki powięziowe, specjalistyczne procedury stosowane w stanach zapalnych (ostre stany bólowe w ciąży) czy kinesiotaping. Wachlarz możliwości jest szeroki, ważne by mieć odwagę wyjść poza utarte błędne schematy i mieć odwagę pozwolić sobie pomóc.