To warto wiedzieć, jeszcze zanim przyjdziesz do nas pierwszy raz

Odwiedziłeś lekarzy różnych profesji, przeprowadziłeś wiele badań, być może nawet poznałeś diagnozę, ale w swojej kieszeni lub torebce nadal nosisz tabletki przeciwbólowe, bo tylko one pomagają? Szukasz więc dalej… Pukasz do kolejnych drzwi. Zgłębiasz problem i przeklikując czeluści internetu trafiasz na artykuł o OSTEOPATII. Początkowo nie wiesz, co o tym myśleć… Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się więcej: jak pomagamy w Centrum Osteopatii Osteo-Mach.

Czego możesz się spodziewać?

Nie mamy uniwersalnej recepty na każdą dolegliwość. - Terapia potrzebuje czasu, ważna jest zmiana nawyków – usłyszysz od Marii Mach, naszej osteopatki i fizjoterapeutki. Monika Rumak-Wywrocka, specjalistka od terapii uroginekologicznej, terapii manualnej, a także terapii wad postawy i zgryzu, dopowie zapewne, że: - Lepiej jest zapobiegać niż leczyć, ale też nigdy nie jest za późno, żeby podjąć się terapii i znaleźć przyczynę dolegliwości. Uważna diagnostyka, której kluczem jest troska o to, aby nie pominąć żadnych symptomów, to punkt wyjścia do pracy z pacjentem Stanisława Pietrzyka, który swoim pacjentom często powtarza: „Twoje zdrowie zależy przede wszystkim od Ciebie samego!”.

Cel pierwszej wizyty

- Celem pierwszej wizyty w Centrum Osteopatii Osteo-Mach jest jak najdokładniejsze poznanie pacjenta: historii choroby, urazu, dolegliwości bólowych, problemów z jakimi się zgłasza. Jest to czas, w którym przeprowadzamy obszerny wywiad, a także testy osteopatyczne/ fizjoterapeutyczne i funkcjonalne. Samo badanie bardzo płynnie przechodzi w terapię. Omawiamy z pacjentem jego stan zdrowia i przedstawiamy, jaki przewidujemy plan terapii – czyli jak możemy pomóc w dolegliwości, z którą do nas się zgłasza – wyjaśnia Tomasz Mach, założyciel i właściciel Osteo-Mach, dyplomowany osteopata pediatryczny.

Prosimy! Przygotuj się na pierwsze spotkanie

Już nie możemy się doczekać pierwszego spotkania z Tobą! Jesteśmy gotowi Cię wysłuchać i pomóc. Prosimy, pamiętaj tylko o kilku ważnych rzeczach.

 1. Przygotuj dokumentację medyczną.
  Jeżeli posiadasz zdjęcia i opisy zdjęć RTG, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, USG, wypisy ze szpitala – koniecznie przynieś je ze sobą,
 2. Zadbaj o wygodny ubiór.
  Najlepiej sportowy, który nie będzie krępował ruchów. W trakcie badania możesz zostać poproszony o rozebranie się do bielizny – dlatego wskazane jest, abyś czuł/czuła się w niej swobodnie i komfortowo.
 3. Nie objadaj się tuż przed wizytą.
  Jest to istotna, chociaż rozumiemy, że nie oczywista sprawa. Najlepiej zjeść posiłek na 1,5 do 2 godzin przed wizytą, ale na pewno nie należy przychodzić głodnym. Podobne zalecenia dotyczą najmłodszych pacjentów. Niemowlę powinno być najedzone, ale nie tuż po karmieniu.
 4. Na umówioną wizytę przyjdź ok. 10 minut wcześniej.
  Jest to optymalny czas, aby w razie potrzeby skorzystać z toalety, złapać oddech i nieco się wyciszyć. 10 minut podniesie zarówno Twój komfort podczas wizyty, jak i jakość terapii.
 5. Nie używaj telefonu komórkowego.
  Bardzo prosimy o wyciszenie telefonów komórkowych przed wejściem do gabinetu. To, co jest naszym cichym marzeniem, to aby w miarę możliwości nie korzystać z telefonów komórkowych ok. 10 minut przed wizytą. Pozwoli to na wyciszenie się, lepszą świadomość swojego ciała i zdrowia.

Znając i stosując się do tych kilku zaleceń jesteś gotowy/gotowa na spotkanie z nami. Jeśli masz więcej pytań, potrzebujesz rady – zapraszamy do kontaktu z nami. Koniecznie zapoznaj się z informacjami na naszej stronie internetowej www.osteo-mach.pl i skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Znajdziesz nas także na Facebooku i Instagramie.

Do zobaczenia!

Centrum Osteopatii Osteo-Mach
35-323 Rzeszów, ul. Bałtycka 35 lok. 1
37-600 Lubaczów ul. Techniczna 14
WWW: www.osteo-mach.pl
☎ 666 684 112
Mail: biuro@osteo-mach.pl
Fb/OsteoMach
Ig/osteomach