ICB Medical – gdy szukasz wkładki ortopedycznej, która naprawdę działa!

Spełniło się Twoje największe marzenie – jesteś mamą. Z niecierpliwością oczekiwałaś kolejnych kamieni milowych w rozwoju Twojego maluszka. Pierwszego świadomego uśmiechu, ząbka. Z dumą obserwowałaś, jak rośnie, zaczyna raczkować i wreszcie nastąpił On – pierwszy krok, w dodatku prosto w Twoje ręce!

To, co jest źródłem Twojego szczęścia, jednocześnie rodzi w Tobie niepokój. Stopy Twojego dziecka nie ustawiają się wzorcowo, jak na zdjęciach w poradnikach dla młodych mam. Pediatra zaleca obserwację, później decyduje o skierowaniu Cię do dziecięcego ortopedy. Konieczna okazuje się rehabilitacja, noszenie specjalnego obuwia i wkładek ortopedycznych. Stosując się do zaleceń, musisz podjąć decyzję, które wkładki wybrać. Na rynku oferta wkładek ortopedycznych jest bardzo szeroka. Fizjoterapeuci polecają wkładki ICB Medical. Dlaczego akurat te?

Wkładka wkładce nie równa

Podobnie jak wiele produktów na rynku, tak i wkładki ortopedyczne jednego czy drugiego producenta nie są sobie równe. To, co wyróżnia wkładki ICB Medical, to technologia ich produkcji i efekty ich działania. Produkt dedykowany do użycia przez specjalistów, takich jak fizjoterapeuci, lekarze oraz technicy ortopedzi. Jest opatentowany na całym świecie i został opracowany na podstawie wieloletnich doświadczeń klinicznych z terapią wkładkami ortopedycznymi jako podstawowym sposobem leczenia pacjentów z chorobami kończyn dolnych. Dlatego polecamy je i stosujemy w gabinetach Centrum Osteopatii Osteo-Mach.

Wkładki do formowania termicznego o podwójnej gęstości wraz z szeregiem dodatków do nich oraz technikami oceny i sprzętem diagnostycznym pozwalają naszym specjalistom wykonać wkładki „szyte na miarę”, tak jak w laboratorium ortopedycznym, ale we własnym gabinecie. Wkładki zostają właściwie dopasowane do stopy pacjenta podczas jednej wizyty i to w zaledwie kilka minut.

Kto powinien nosić wkładki ortopedyczne?

Wskazania do noszenia indywidualnych wkładek ortopedycznych to:

 • płaskostopie podłużne i poprzeczne,
 • ostroga piętowa,
 • zapalenie powięzi podeszwowej,
 • choroba Haglunda,
 • zapalenie ścięgna Achillesa,
 • palce młotkowate,
 • nerwiak Mortona,
 • koślawość lub szpotawość stóp,
 • haluksy,
 • pronacja lub supinacja.

Indywidualne wkładki ortopedyczne są zalecane również osobom, które zmagają się z dolegliwościami bólowymi ze strony układu ruchu (np. kolan, bioder, ale także szyi i barków). Wkładki dedykowane są ponadto pacjentom ze stopą cukrzycową.

Jak działają wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne stanowią podporę dla biernych struktur anatomicznych i odpowiednio rozkładają nacisk stóp na podłoże. Mają udowodnioną skuteczność w leczeniu wielu schorzeń. Zapobiegają przeciążeniom i procesom zwyrodnieniowym. Stosowanie wkładek zapobiega koślawieniu się kości piętowej, amortyzuje śródstopie i stabilizuje piętę. Właściwie dobrane wkładki zmniejszają napięcie mięśni, zapobiegają deformacjom stóp oraz utrzymują stawy w ich fizjologicznym ułożeniu.

Deformacje stóp powodują ból nie tylko w ich obrębie, ale mają wpływ także na stawy kolanowe, biodrowe i kręgosłup. Stąd noszenie wkładek zaleca się dla:

 • korekty ustawienia stóp zmniejszając ich obciążenie,
 • wsparcia pracy kolan, bioder i kręgosłupa,
 • bezbolesnego i swobodnego chodzenia,
 • korygowania wad postawy u dzieci i młodzieży.

Nie tylko dla dzieci

ICB Medical ma bardzo różnorodną gamę wkładek ortopedycznych z 5 stylami, 5 gęstościami, 11 rozmiarami oraz 13 kombinacjami gęstości i stylów. W ofercie ICB znajdują się produkty odpowiednie dla każdego pacjenta (od małych dzieci po dorosłych, profesjonalnych sportowców, pacjentów geriatrycznych i chorych na cukrzycę) oraz jego indywidualnego obuwia i warunków biomechanicznych.

Więcej o tym, dlaczego warto wybrać australijskie termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB MEDICAL piszemy na naszej stronie internetowej – TUTAJ >> (link: www.osteo-mach.pl/wkladki-termoplastyczne-icb-medical/)