Odwoływanie wizyty
Pierwsza wizyta
Pierwsza wizyta dzieci
Przebywanie w poczekalni
Przygotowanie do wykonania wkładek ortopedycznych ICB Medical
Obuwie:
Obuwie, do którego chcemy wykonać wkładki ortopedyczne, nie powinno być zniszczone. Ponieważ uzyskanie właściwej korekcji w takim obuwiu może być trudne. Buty nie powinny posiadać wsparcia ortopedycznego lub dać się w łatwy sposób wyjąć.
Najlepszym rozwiązaniem jest przynieść kilka par rodzajów obuwia, to znaczy buty sportowe, buty na co dzień, oraz buty do pracy, w przypadku dzieci obuwie szkolne. Takie rozwiązanie ułatwi proces wykonania, a potem przekładania wkładek ortopedycznych.
Rozmiar obuwia:
Buty nie powinny być za małe oraz za duże, najlepiej jeśli można wyjąć wkładkę fabryczną. Jeśli nie jesteśmy pewni co do prawidłowej wielkości, należy wyjąć wkładkę fabryczną i postawić stopę na niej. Jeśli większa część stopy wystaje poza obrys wkładki, znaczy to, że buty są za małe. W bardzo prosty sposób można zmierzyć długość stopy, przykładając piętę pod kątem prostym do ściany i mierząc długość od ściany do końca najdalej wystającego palca z przodu stopy.
Pacjent:
Pacjent powinien mieć ze sobą krótkie spodenki oraz T-shirt, lub być przygotowany do rozebrania się do bielizny w celu oceny posturalnej, biomechanicznej i funkcjonalnej. Jeśli pacjent ma bolesne modzele, odciski lub inne zmiany na stopach powinien przyjść po wkładki ortopedyczne przed wykonaniem zabiegu podologicznego. Będzie to ułatwieniem oceny stanu pacjenta dla fizjoterapeuty.
Badania: Nie ma potrzeby wykonania dodatkowych badań przed zrobieniem wkładek ortopedycznych. Jednak w czasie wizyty może okazać się, że fizjoterapeuta lub lekarz zaleci dodatkowe badanie, zależy to od indywidualnej oceny. Jeśli pacjent posiada badania obrazowe (RTG, USG, RM, TR) związane z aparatem ruchu, powinien je zabrać ze sobą na wizytę, ponieważ mogą okazać się pomocne w czasie oceny biomechanicznej.
PRZYSTOSOWANIE SIĘ DO WKŁADEK ORTOPEDYCZNYCH ICB MEDCIAL
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Jak długo muszę nosić wkładki ortopedyczne?
Aby uzyskać jakąkolwiek formę korekcji, należy robić 70% dziennego przebiegu na wkładkach ortopedycznych. To znaczy nosić wkładki w obuwiu, w którym najwięcej robimy kroków w ciągu dnia. Mogą to być zajęcia sportowe, praca związana z chodzeniem lub szkoła w przypadku dzieci i zajęcia sportowe pozalekcyjne związane z bieganiem. Idealnym rozwiązaniem jest, noszenie wkładek ortopedycznych za każdym razem kiedy zakładamy buty. Pierwsze wyniki korekcji można zaobserwować już po 2-3 miesiącach u dzieci, a osób dorosłych po około pół roku. Jednak zawsze trzeba brać pod uwagę indywidualne uwarunkowania pacjenta oraz jego sprawność i dzienną aktywność.
Jak często powinienem przechodzić kontrolę wkładek ortopedycznych?
Częstotliwość kontroli ustalana jest indywidualnie przez fizjoterapeutę i pacjenta, jednak zalecamy, aby odbywała się co około pół roku.
Czy do każdego rodzaju obuwia mogę przełożyć wkładki ortopedyczne?
Wkładki ortopedyczne należy przekładać między butami podobnego rodzaju i kroju. Najważniejsze, aby buty, do których wkładamy wkładki były płaskie w środku i nie miały żadnego wsparcia ortopedycznego (podparcie na łuk podłużny, buty dla pronatorów, obcas Thomasa itp.) Posiadamy w asortymencie duży wybór wkładek ortopedycznych, dlatego można dopasować je do praktycznie każdego rodzaju obuwia.
Jakie buty muszę mieć do wkładek?
Buty, do których chcemy zrobić wkładki, powinny mieć zakrytą piętę, oraz miały możliwość wyjęcia wkładek fabrycznych. Drugą dość ważną sprawą jest, to aby buty nie były za małe ani za duże dla pacjenta.